דבר מטפל CBT (סיביטי) LI בחרדה חברתית

להשתחרר מכלא החרדה החברתית של אמונות ומחשבות מגבילות

חרדה חברתית היא לא גזירה משמיים

חרדה חברתית היא החרדה הנפוצה ביותר, אך למרות כך היא נתפסת פעמים רבות בטעות כגזירה משמיים ומתקבלת בהכנעה לסבל שהיא גורמת  ובויתור על מימוש העצמי.

אז בעצם מה ניתן לעשות כאשר מרגישים לכודים בעולם של חרדה חברתית המבוסס על אמונות ומחשבות מגבילות המתרוצצות בתוך הראש שלנו? מה עושים כשלא יכולים לברוח מהרגשות של הפחד, תחושת חוסר הערך, התסכול והדכדוך שהחרדה מביאה איתה?

טיפול CBT מסייע באיזון החשיבה וכך בהפחתת חרדה חברתית

החרדה החברתית דומה לכלא הבנוי כולו ממחשבות שלרוב מתבססות על אמונות שאינן תואמות את המציאות. הכלא הזה מונע מאיתנו לצאת מתוך תא המאסר הקטן שלנו, להתפתח, להתקדם ולהיות חופשיים ומאושרים.

הפילוסוף לודוויג ויטגנשטיין כתב שאדם יהיה כלוא בחדר עם דלת לא נעולה הנפתחת פנימה, כל עוד זה לא עולה על דעתו למשוך ולא לדחוף אותה. בדיוק כך כאשר אנו משתמשים שוב ושוב באותה דרך חשיבה לא נוכל להשתחרר מכלא החרדה החברתית. המחשבות החוזרות וההתנהגויות שלנו בסופו של דבר רק יתישו אותנו ויביאו עוד ועוד סבל.

במסגרת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי מלמד מטפל CBT (מטפל סיביטי) את המטופל בעל החרדה החברתית את המיומנויות הדרושות לו לשם שינוי דפוס החשיבה המגביל אותו. בעזרת שינוי דרך החשיבה המטופל מגיע לאיזון התואם את המציאות ובמקום להתיש את עצמו במחשבות הישנות הסוגרות עליו את דלת כלא החרדה החברתית, הוא לומד כיצד לפתוח אותה ולצאת לחופשי.

מדוע בחרתי כמטפל דווקא בטכניקות CBT לטיפול בחרדה חברתית

טיפול CBT, הוא טיפול ממוקד מטרה אשר לרוב מניב תוצאות בטווח זמן קצר יחסית לגישות טיפוליות אחרות. הטיפול מתבצע מתוך הבנה עמוקה ואמפתיה למטופל ולמצבו, ועל ידי מתן כלים מעשיים, פרקטיים ומידיים, המלווים בהדרכה ותמיכה אישית.

מטפל CBT עובד בגובה העיינים ובאינטראקציה מלאה עם המטופל. טיפול הCBT עצמו כולל שפע טכניקות המותאמות אישית באופן יצירתי לכל מטופל.

המחקרים המדעיים הרבים שנעשו בעולם מצביעים על כך שהטיפול הקוגניטיבי התנהגותי CBT הוא הטיפול היעיל ביותר בחרדה גם לטווח הארוך. לכן גם המכון הלאומי הבריטי למצוינות קלינית (NICE) אשר קובע את מדיניות הטיפולים הפסיכולוגיים באנגליה בחר בטיפול CBT כטיפול המועדף לנושאי חרדה ודיכאון. בשל קביעה זו מטופלים כיום בכל שנה למעלה מ 900,000 מטופלים בשיטה זו במסגרת הממלכתית. ומדינות נוספות גם הן הלכו בעקבות המלצות אלו ומיישמים את הטיפול באופן נרחב ביותר.

במסגרת ניסיוני כמטפל ראיתי את השינוי לטובה במטופלים רבים אשר טכניקות CBT סייעו להם לשנות את חייהם מקצה לקצה. רבים ממטופלים אלו שומרים על הישגי הטיפול לאורך זמן רב.

אם גם אתם אסירים בכלא של חרדה חברתית – בואו להתחיל טיפול

אם חרדה חברתית פוגעת באיכות החיים שלכם, מלאו עכשיו את טופס הפנייה לתיאום טיפול ואחזור אליכם בהקדם.

רונן דנציגר

מטפל CBT (מטפל סיביטי) LI, קליניקה בתל אביב, טיפול מרחוק בסקייפ / וואטסאפ

טופס לתיאום טיפול בחרדה חברתית

מלאו את הפרטים, שלחו ונחזור אליכם לתיאום טיפול בחרדה חברתית